Maxov

Letní tábor

Letní tábor na rok 2019 bude opět v Náměšti v termínu od 5.8. do 14.8. 2019 za cenu 4190,-  (+140,- za dopravu autobusem z Brna; info o slevách pod přihláškou*). Přihlášky otevřeny!

Mrkňete i na naše Facebookové stránky, kde budeme zveřejňovat i fotky z průběhu tábora! 

A na co se letos můžete těšit? Tématem celotáborové hry bude Středověk (na motivy Her o trůny – nenásilná forma), a protože nám každý rok stále přibývají děti v kategorii 5-9 let, rozhodli jsme se specielně pro ně vytvořit celotáborovku na téma Z pohádky do pohádky. Tábor je opět klasický, děti se tedy budou učit morseovku, uzly, základy zdravovědy, rozdělávání ohňů a to vše hravou formou. Nebude chybět ani spaní pod širákem (dobrovolné), brodění řekou, poznávání přírody a oblíbené hry jako vlajkovaná, šipkovaná, Boj o zlatodoly nebo táborové svatby a mnoho dalšího. Večer si opečeme buřty u táboráku, zazpíváme si a kdo bude chtít, půjde na večerní hlídku.

Letní tábor děláme v Náměšti nad Oslavou, je to oblíbený tábor v malebném údolí řeky Oslavy na hranici Jihočeského kraje a Vysočiny. Tábor Náměšť se nachází v zalesněném údolí řeky Oslavy, asi 4 km od obce Náměšť nad Oslavou. Areál se nachází na samotě v malebném údolí, kde je ideální prostor pro veškeré táborové hry, bojovky a bitvy, hry v přírodě, koupání a výlety. Rekreační areál se rozkládá na celkové ploše 24 000 metrů čtverečních a již několik desítek let slouží k pořádání táborů a skupinových akcí. V areálu je několik hospodářských budov, kuchyně, jídelna a společenské místnosti. Nově zrekonstruované umývárny a sprchy jsou v samostatné budově. V prostoru celého areálu je 42 chatek. Celková ubytovací kapacita areálu tábora je 290 lůžek. Přímo v areálu je několik hřišť a největší atrakcí je bazén 25 x 10 metrů pro koupání.

Děti jsou ubytovány v 6 lůžkových chatkách. Areál je vybaven zrekonstruovaným sociálním zařízením včetně sprch s teplou vodou. Veškeré společné místnosti, sprchy a toalety jsou denně uklízeny.

Strava je zajištěna šestkrát denně – snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře a druhá večeře po večerním programu. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu. Náš kuchařský tým tvoří kvalifikovaný hlavní kuchař a několik pomocníků. V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy, každý den je součástí jídelníčku ovoce či zelenina a mléčné výrobky. Vzor jídelníčku je možné stáhnout v sekci dokumenty ke stažení.
Snídaně: probíhají (pro tábor nadstandartní) formou švédských stolů. Na výběr je několik druhů sýra a salámů, ale i cereálie s mlékem, med, marmeláda, nutella, máslo a paštika. Součástí snídaně je vždy ovoce a zelenina. Ke snídani podáváme čerstvě upečené housky, veky, pletýnky a rohlíky, které pečeme přímo v táboře ve vlastní pekárně.
Obědy: k obědu podáváme polévku, hlavní jídlo, ovoce nebo salát.
Večeře: k večeři podáváme hlavní jídlo.
Svačiny: střídáme ovoce, pomazánky s pečivem, sýr s pečivem, občasné sladkosti (sušenky, perníky, buchty).